Bezpłatny telefon zaufania dla dzieci i młodzieży, czynny 7 dni w tygodniu, 24 godziny na dobę. Ze strony www.116111.pl można też (po zalogowaniu) wysłać e-mail do specjalisty.
Zasady funkcjonowania Telefonu 116 111:
Konsultanci Telefonu 116 111 potrafią słuchać i rozumieją młodych ludzi. Pomagają dzieciom i młodzieży rozmawiając o sprawach dla nich ważnych i trudnych. Nie dają gotowych rad i rozwiązań. Razem z Tobą zastanowią się, co można zrobić, by przezwyciężyć problemy.
Na jaki temat można porozmawiać lub napisać?
Numer działa przez całą dobę, 7 dni w tygodniu. Telefon skierowany jest do wszystkich dzieci, które potrzebują pomocy. Dzwoniąc pod ten numer, możesz porozmawiać ze specjalistą, który postara się pomóc rozwiązać Twój problem, wyjaśnić co zrobić, jak się zachować, gdzie znaleźć konkretne wsparcie. Mogą też dzwonić osoby dorosłe, aby zgłosić problemy dzieci lub rażące zaniedbania względem nich. W celu otrzymania wsparcia możesz skontaktować się także za pośrednictwem czatu na stronie internetowej Rzecznika Praw Dziecka www.brpd.gov.pl
Darmowy i anonimowy numer pomocy dla dzieci i młodzieży, czynny codziennie 14.00-22.00. Tu porozmawiasz z psychologiem o swoich przeżyciach i problemach, a także uzyskasz wsparcie w kryzysie psychicznym. Specjaliści, którzy pracują w Telefonie zaufania TPD nie oceniają, ani nie wyśmiewają. Są tutaj, by wesprzeć Cię w tym, z czym masz trudności, wskażą Ci, jak i gdzie szukać pomocy w wielu sytuacjach, także wtedy, gdy jesteś ofiarą przemocy lub czujesz, że możesz potrzebować pilnej pomocy medycznej. Wspólnie z Tobą postarają się rozwiązać problemy związane z nauką i szkołą, związkami, przyjaźniami, relacjami rodzinnymi, dojrzewaniem, dyskryminacją, przemocą, internetem oraz zdrowiem psychicznym.
To numer, pod którym uzyskasz pomoc oraz wsparcie, jeśli Twój problem związany jest z narkotykami lub uzależnieniem od narkotyków. Możesz zadzwonić zarówno wtedy, gdy problem dotyczy Ciebie, jak i wtedy, kiedy zauważysz, że problem z narkotykami ma osoba w Twoim otoczeniu.